Skip to main content

Aan: Gemeente Huizen, vervoersbedrijf Transdev,Connexxion

Bushalte voor de deur

Geachte vertegenwoordigers,

Op het terrein van Seasons de Trappenberg wonen ongeveer 600 ouderen (60+). Ook bevinden zich op het terrein Het Gastenhuis (42 appartementen voor mensen met dementie), Blend Wonen (26 studio’s voor mensen met een licht verstandelijke beperking met begeleiding op maat), het kinderdagverblijf Prokino en een behandelgroep van Knoest Jeugdhulp. De locatie ligt in het wandel- en fietsgebied van het Goois Natuurreservaat, tegenover restaurant De Goede Gooier. Helaas is het terrein op dit moment slecht bereikbaar met het openbaar vervoer. Iedereen is aangewezen op eigen vervoer, ook om even een boodschap te doen in het dorp. Gezien de mogelijkheden van de meeste bewoners komt dat neer op autovervoer. 

In het verleden, ten tijden van revalidatiecentrum de Trappenberg en mytylschool de Trappenberg, was er een bushalte. Wij willen die graag terug!

Waarom is het belangrijk?

Het gebied is te vergelijken met een nieuwe woonwijk en slecht bereikbaar. Juist op dit terrein, waar veel bewoners afhankelijk zijn van ondersteuning of zorg, zijn bewoners en bezoekers aangewezen op eigen vervoer. Het maakt hen meer afhankelijk en er is een grote overbelasting op diverse parkeerplaatsen. Ook maakt de beperkte bereikbaarheid per openbaar vervoer het gebied minder aantrekkelijk als vestigingslocatie voor nieuwe ondernemers, omdat medewerkers, klanten en bezoekers het terrein minder gemakkelijk kunnen bereiken.

Ter verduidelijking:
Er is 1 buslijn de 320, van Hilversum tot Amsterdam-Amstel. Deze rijdt over de Crailoseweg. Bij Crailo P+R is er een mogelijkheid om over te stappen. De afstand tussen de bushalte Aalberselaan en Crailo P+R is 3,2 km. Terwijl vanaf het busstation in Huizen de haltes een gemiddelde afstand hebben van 1,1 km. Het moet toch mogelijk zijn om de bus een extra keer te laten stoppen.

Kortom: een bushalte bij De Trappenberg vergroot de zelfstandigheid van bewoners en maakt het gebied toegankelijker voor iedereen!

Hoe het overhandigd gaat worden

Later te bepalen

1272 EX Huizen, Nederland

Maps © Stamen; Data © OSM and contributors, ODbL

Categorie

Links

Updates

2026-10-28 12:43:36 +0100

100 handtekeningen verzameld

2026-10-28 11:25:25 +0100

50 handtekeningen verzameld

2026-10-28 10:53:56 +0100

25 handtekeningen verzameld

2026-10-28 07:55:04 +0100

10 handtekeningen verzameld