Skip to main content

Aan: Minister van VWS

Gezonde voeding betaalbaar voor iedereen!

Photo by Randy Fath on Unsplash
Geachte minister van VWS,

Door het korte-termijn-denken van de Nederlandse overheid, staat de volksgezondheid steeds verder onder druk. Er wordt nu bijvoorbeeld goed verdiend aan BTW op groenten en fruit. De gezondere keuzes in de winkels zoals biologische producten, producten met minder of geen suiker, weinig vet e.d., zijn duur en voor grote groepen mensen in Nederland zelfs onbetaalbaar geworden. Op de langere termijn leidt dit onvermijdelijk tot gezondheidsschade en nog veel hogere zorgkosten en is de winst van de BTW snel verdampt.

Maak gezonder voor iedereen betaalbaar!
Maak biologisch voor iedereen haalbaar!







Waarom is het belangrijk?

Geef iedereen in Nederland de mogelijkheid om gezondere keuzes te maken! 
Veel mensen willen gezond en/of biologisch eten, maar het feit is dat patat nu eenmaal goedkoper is dan veel groenten; verder zijn producten die veel suiker bevatten, een stuk goedkoper dan hun suikervrije alternatief.

De zorgkosten stijgen elk jaar en door ziektes als obesitas, diabetes, hart- en vaatziekten en gewrichtsaandoeningen zullen deze alleen maar verder stijgen.

Stuur een signaal naar onze minister van VWS, laten we beginnen met geen BTW op groenten en fruit.

Nu snel verdiend, is duur betaald in de toekomst!

Updates

2025-06-28 21:25:23 +0200

10 handtekeningen verzameld